Urban
Ride.cz
Důležité informace
COVID-19
Přihlásit

Jak si vybrat elektrickou koloběžku

Výběr koloběžkyJak vybrat elektrickou koloběžku?

 Doprava na elektrické koloběžce je 5x rychlejší než pěšky a je zároveň environmentálně příznivá, zábavná a nízkonákladová. Výběr správné koloběžky ale může být náročný, a proto vám přinášíme několik rad, jak najít tu správnou pro vás.

Při výběru koloběžky je důležité položit si nejprve otázku na co chci elektrickou koloběžku používat?

  • Denní dojíždění do práce
  • Občasné dojíždění do práce
  • Dopravní prostředek, který vám umožní pohybovat se po městě snadno a rychle
  • Last mile (Poslední míle) - od vlakového nádraží / autobusu do práce / domů
  • Víkendová zábava
  • Jiné důvody

Spolu s rozpočtem, který máte dostupný na nákup to jsou nejdůležitější otázky.

 

Cena

 Cena je něco diskutabilního. Značka je samozřejmě jedním z důvodů, proč některé skútry stojí více peněz. Inovativní značky s novými technologiemi, designem a kvalitními materiály se pohybují ve vyšších hladinách, ale trvanlivost výrobku se úměrně odráží na trvalosti elektrické koloběžky. Vyšší počáteční investice se vyplatí zejména v dlouhodobém rámci, kde při kvalitnějších modelech můžete vyměnit nebo opravit samostatnou součástku, u levnějších modelů taková možnost často chybí, a tak jste odkázán na častější obměnu celé elektrokoloběžky. Lehčí, snadno opravitelná a odolnější koloběžka ušetří peníze zvláště pokud ji používáte při dojíždění do zaměstnání.

 

Cenové rozpětí

 

Na elektrickou koloběžku pro děti a občasné svezení pro dospělé, můžete utratit mezi 5 000 Kč až 15 000 Kč. Při této třídě zohledněte zejména čas nabíjení a hmotnost.

Pokud elektrickou koloběžku používáte pro denní dojíždění do práce nebo pokud požadujete vysokou spolehlivost, všestrannost, rychlost nebo elegantnější design a rychlé nabíjení spolu s vysoce kvalitními materiály, musíte investovat mezi 15 000 Kč až 40 000 Kč.

Chcete-li se skutečně zabavit tak je tu pro vás třída extrémních elektro koloběžek. (Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, doporučujeme nákup ochranných pomůcek pro celé tělo). Na některé extrémní modely můžete utratit 50 000, 60 000 ale dokonce i 100 000 Kč.

 

Kvalita Jízdy:


Komfort je další věc, kterou je třeba zvážit – zdali na svém elektrickém skútry chcete jezdit na větší vzdálenost, kvalitní pneumatiky a odpružení jsou nutností, pokud chcete, aby byla jízda plynulá. Následující aspekty jsou nejdůležitější při posuzování pohodlnosti jízdy:

  • Velikost kola
  • Typ kola
  • Odpružení

 

Typ a velikost kola 

Při koupi elektrického skútru dobře přemýšlejte o pneumatikách, které potřebujete. Potřebujete silniční pneumatiky, terénní pneumatiky nebo možná obě sady? Pak musíte promyslet, zda dáváte přednost "plným" gumovým pneumatikám nebo pneumatikám plněným vzduchem.

"Plné" pneumatiky – gumové pneumatiky, které jsou pevné a těžké, jízda je pevnější a tvrdší ale nikdy nedostanete defekt.

Pneumatiky plněné vzduchem, jak již název napovídá jsou naplněné vzduchem, poskytují přilnavost a odpružení, dobře absorbují nárazy, čímž usnadňují průjezd výmoly a obrubníky. Můžete však dostat defekt.

Odpružení je důležité při těžších modelech, nebo těch které jsou využívány v terénu. Při "městských" elektrických koloběžkách to nutnost není. Z pravidla koloběžka s velkými pneumatikami naplněnými vzduchem bez zavěšení poskytne plynulejší jízdu jako koloběžka se zavěšením, ale s pevnými pneumatikami a malými koly.

Rychlost

 Jak rychle chci cestovat?

Když přemýšlíme o rychlosti první věc je, abyste byli v bezpečí; nošení přilby není povinné, ale je nutné podobně jako při jízdě na koni. Vyšší rychlosti představují vyšší riziko, a proto je důležité dbát na bezpečnost. Na rozdíl od elektrických skútrů, na kterých se převezete přes sdílené služby ve městech, jezdí elektrické koloběžky v soukromém vlastnictví často bez omezení rychlosti, takže můžete cestovat tak rychle, jak se budete cítit. Na UrbanRide.cz najdete koloběžky s max. rychlostí od 20km / h až do 80 km / h.

Motor

 Pokud zdoláváte každý den několik kopců, musíte zvážit úhly kopců, čím strmější kopec, tím více síly budete potřebovat. Pokud cestujete po kopcovitém terénu, musíte přemýšlet o koupi elektrického skútru s výkonnějším motorem.

Brzdy

 Brzdy jsou nezbytné v jakémkoliv typu vozidla. Proto potřebujete co nejvyšší kvalitu brzd. Můžete se rozhodnout pro hydraulické kotoučové brzdy nebo mechanické kotoučové brzdy. Můžete si také vybrat koloběžku s bubnovými nebo klínovými brzdami. Nejlepším typem brzd je hydraulický disk, tak jako na kolech nebo autech. I když jsou brzdy velmi kvalitní, musíte také provést pravidelnou údržbu.

Baterie

 Na trhu elektrokoloběžek dnes existuje mnoho kvalitních baterií. Můžete se rozhodnout pro lithium-iontové baterie nebo olověné baterie. Lithium-iontové baterie jsou účinnější a lehká konstrukce vám ušetří mnoho vaší energie. Nechcete být pozdě nebo unavení z důvodu přenášení hmotnosti koloběžky s třikrát těžšími olověnými bateriemi, které musíte vynést do kanceláře na dobytí. 

Dosah

Kolik kilometrů docházím každý den?

Pokud cestujete přes 20 km denně, musíte přemýšlet o nabíjení baterie. Kolik kilometrů mohu jezdit na své elektrické koloběžce, než jí budu muset nabít? Dosah elektrických koloběžek se pohybuje obvykle od 10 do 40 km ale některé modely dosahují za optimálních podmínek až 80 km na jedno nabití.  Maximální dojezd se standarně měří při venkovni teplotě  22 ° C s užitečným zatížením 70 kg.

Váha a velikost

Další věc, kterou je třeba zvážit, je rozměr elektrického skútru. Jak již bylo zmíněno, na trhu dnes existuje mnoho modelů. Čekejte, že uvidíte koloběžky různých tvarů a velikostí. Při koupi elektrické koloběžky je výběr správných rozměrů pro váš typ těla rozhodující, pokud chcete maximální komfort. Měli byste zohlednit tři aspekty; jsou to výška, plocha desky (paluba stojícího) a přenosnost. 

Výška

Nejprve zkontrolujte, zda je výška koloběžky správná pro vás. To znamená, že byste měli zjistit, zda jsou řídítka ideální pro vaši výšku a ruce – ne příliš vysoké nebo příliš nízké. Tímto způsobem se můžete cítit pohodlně během celé jízdy na koloběžce.

Stálá plocha paluby

Dále se přesvědčte, zda je prostor pro stání pro vás ten pravý. Někteří skútry mají štíhlé základny, zatímco jiní mají širší. Vyberte si koloběžku, která je vhodná pro velikost vašich nohou, nebo takovou, který upřednostňujete. Obecným pravidlem je, že čím více prostoru, tím lépe.

Přenosnost

 Zvažte i její přenositelnost. Upřednostňujete lehké nebo objemnější koloběžky? Chcete-li přenášet koloběžku v ruce, pak je ideální lehčí. Obecné pravidlo je – čím je koloběžka silnější, tím větší váhu má. Tak jednoduché ???? Například koloběžky na provádění triků jsou velmi malé a lehké na rozdíl od rychlých elektrických skútrů, které mají mnohem výkonnější motor. 

Max. nosnost

 Elektrické skútry jsou pro každého. Pokud jste vyšší nebo těžší, musíte myslet na odpružení a pneumatiky, abyste měli maximální komfort a stabilitu. Samozřejmě je důležitá i maximální nosnost, a proto si vyberte elektro koloběžku která odpovídá vaší aktuální váze pro dosažení co nejlepších jízdních vlastností koloběžky.

Osvětlení

 Pokud jezdíte na elektrickém skútru v noci nebo do práce docházíte skoro nad ránem, buďte v bezpečí a předejděte zbytečným dopravním nehodám správným osvětlením. V ideálním případě chcete LED přední i zadní světla spolu s dobrými brzdovými světly. Pro zvýšení vaší bezpečnosti na cestách doporučujeme doplnit osvětlení reflexními prvky na vašem oblečení.   

Kontakt

Pondělí - Pátek 09:00 - 17:00

Přihlášení k účtu

Email
Heslo
Přihlásit
Registrace uživatele Žádost o změnu hesla
Top